nije jedina problematična ulica

Kovačević: Od početka godine sankcionisano 157 vozača zbog nepropisnog parkiranja u Ulici slobode, 57 vozila izmješteno

Od početka ove godine Uprava za inspekcijske poslove Glavnog grada sankcionisala je 157 vozača koji su se nepropisno parkirali u Ulici slobode. Ističu za RTV Podgorica da je samo u prethodnih 20 dana, od kako je otvoren rekonstruisani dio, zamišljen kao pješačka zona, 57 nepropisno parkiranih vozila izmješteno. Međutim, u centru grada to, kako kažu, nije jedina problematična ulica.

,,Imamo i taj problem kada je riječ o Bokeškoj i Njegoševoj ulici, koje su zatvorene za vozila – osim ujutru do 9 sati za dostavu, međutim nesavjesni vozači nalaze načine da između stubića i klupa koje su postavljene kao zaprege, da uvezu svoje vozilo na tim djelovima ulica i to su one slike koje građani i ljudi koji dolaze sa strane vide, nažalost“, naveo je direktor Uprave za inspekcijske poslove Branko Kovačević.

Pauk služba trenutno broji 7 specijalizovanih vozila, dok je osmo u pripremi da krene sa radom, navodi Kovačević. Dodaje da je saobraćajni haos u Podgorici veliki izazov, jer im nedostaje i ljudstva. Ipak, u smjeni su aktivna 3 ili 4 pauk vozila, pa, kako kaže, moraju odrediti prioritetne lokacije.

,,Radimo maksimalnim kapacitetom i trudimo se da svima izađemo svima u susret. U toku dana imamo preko 200 telefonskih poziva za nepropisno parkirana vozila, zatim imamo i putem mejla, službena dužnost – prolaskom inspektora i rukovodioca saobraćaja  i u tom dijelu imamo prijava, tako da taj broj dnevno prelazi 300“, ističe on.

Kovačević objašnjava da reaguju na svaku prijavu, ali s obzirom da je u Podgorici registrovano više od 100 hiljada vozila, ne mogu stići da sankcionišu sve nesavjesne vozače zbog čega, kako kaže, građanima djeluje da nijesu efikasni.

,,Zajedno sa upravom GG smo radili na izmjenama zakona i propisa i taj zakon je napokon poslije 2 i po godine upornog insistiranja otišao na skupštinsku raspravu i čekamo da bude usvojen“, ističe on.

Zakonom će, kako kaže, biti propisane dvostruko veće kazne koje sada iznose svega 60 eura. Pored toga, moći će da se sankcionišu vozila koja su zaustavljena na saobraćajnim trakama, a dio tog posla će odlukom gradske uprave obavljati službenici komunalne policije, pa će se prekršaji u Podgorici kažnjavati mnogo efikasnije, zaključio je Kovačević.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10
NAJBOLJA SPORTISTKINJA CRNE GORE ZA 2025. GOŠĆA EMISIJE "DRUGA STRANA MEDALJE"

VIDEO – Berišaj za ADRIU: Olimpijske igre su moj san

Otkad zna za tekvondo, kaže, prati najveće olimpijske i svjetske prvake. Jedan od njenih idola je Milica Mandić, dvostruka olimpijska prvakinja...
07:00
kao najveću prevaru naveo "Valjevski slučaj"

Vučić: Sve vrijeme su neometano pucali u mene kako bi razorili Srbiju

"To što su me ubijali, vjerovatno i uspjeli kao čovjeka ili bar uspjeli kod dobrog dijela ljudi da o meni...
18:02