“Podrška EU kroz obezbijeđenih 33 miliona eura dodatno pokazuje da je ovo i integralan korak na putu evropskih integracija”, naglasio je Pejović.
Kako je istakao, realizacijom takvih projekata Crna Gora potvrđuje da može i zna da ispuni zahtjeve iz poglavlja 27 i time ide sigurnim korakom ka članstvu.
“Neispunjenje ovog projekta imalo bi ozbiljne negativne posljedice po finansije Glavnog grada, jer bi se teret velikih infrastrukturnih obaveza morao podmirivati iz budžeta, što bi ugrozilo stabilnost i razvojne planove Podgorice. Upravo zato evropska podrška znači mnogo – ona omogućava da se ovako zahtjevan posao sprovede bez rizika po javne finansije, u interesu svih građana. Delegaciji EU izražavamo zahvalnost na partnerstvu i podršci, a građanima poručujemo da je njihovo zdravlje i bolji kvalitet života temelj svega što radimo”, dodao je Pejović.




















