Prema njihovim riječima, takvi napadi predstavljaju grubo ugrožavanje slobode medija, prava javnosti da bude informisana i lične bezbjednosti novinara.
„Zastrašivanje i pokušaji pritiska na novinare ne smiju biti prihvatljivi u društvu koje teži vladavini prava i evropskim vrijednostima. Od nadležnih državnih organa očekujemo da bez odlaganja preduzmu sve neophodne mjere kako bi se utvrdili počinioci i nalogodavci ovih prijetnji i priveli pravdi. Takođe, insistiramo da se obezbijedi puna zaštita novinarke Jovanović, ali i svih drugih novinara koji zbog profesionalnog rada trpe pritiske, prijetnje ili napade“, ističe se u saopštenju SNP-a.
Izrazili su punu solidarnost sa svim predstavnicima medija koji svoj posao obavljaju odgovorno i hrabro, u interesu građana i javnosti.
„Slobodna riječ i sigurnost novinara moraju biti garantovane kao temelj svakog demokratskog društva“, zaključuje se u saopštenju SNP-a.