Foto: EPCG
Pregledi: 0
Elektroprivreda Crne Gore

Ambasadorka Rajnke posjetila Hidroelektranu “Piva”

Delegacija Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, predvođena njenom ekselencijom, ambasadorkom Džudi Rajzing Rajnke, boravila je danas u radnoj posjeti HE “Piva”.
Izvor:
adria.tv
| 05-08-2025 18:42:30
[echo_view_count]
podijelite:

U društvu predsjednika Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) Milutina Đukanovića, izvršnog direktora Ivana Bulatovića i njihovih saradnika, ambasadorka Rajnke obišla je postrojenje i detaljnije se upoznala sa aktuelnim stanjem i planovima razvoja tog značajnog hidroenergetskog objekta.

U HE “Piva”, prošle godine finalizovan je višegodišnji projekat modernizacije koji se sprovodio od 2005. godine. Projekat je obuhvatio temeljnu rekonstrukciju upravljačkog sistema, razvodnih postrojenja visokog i srednjeg napona, sistema sopstvene potrošnje i monitoringa.

Takođe, revitalizovani su generatori te zamijenjen blok transformator na agregatu A1 i završen kapitalni remont trafoa na agregatu A2. U narednom periodu planirana je i zamjena transformatora na agregatu A3, kao i završetak projekta klimatizacije Elektrane.

HE “Piva” naredne godine obilježava pet decenija uspješnog rada tokom kojih je proizvela i crnogorskom energetskom sistemu isporučila oko 367.000 GWh električne energije.

„U razgovoru sa rukovodstvom EPCG, ambasadorka Rajnke se informisala i o ključnim razvojnim projektima kompanije, s posebnim akcentom na projekte iz oblasti obnovljivih izvora energije (OIE). Razmotrene su i mogućnosti potencijalnog partnerstva i podrške Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori“, saopšteno je iz Elektroprivrede Crne Gore.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
Formirane gromne kolone na dijelu ka Baru i Petrovcu

Šleper zaglavljen u tunelu Sozina

svečano otvaranje šampionata u Petrovcu

Svjetsko prvenstvo u šahu: Jojić povukao prvi potez