“Osim toga, činjenica da je pomenuta firma bila spremna da izdvoji drastično veću sumu novca od svih drugih ponuđača govori nam da će neminovno doći i do povećanja cijena usluga, što će značajno uticati i na krajnje korisnike, odnosno turiste koji godinama posjećuju Ulcinj i rado mu se vraćaju. Žalosno je što je Vlada i ovim postupkom dokazala da, prije svega, ne mari za potrebe lokalne zajednice i ne želi da ulaže napor u cilju podsticanja dodatnog razvoja turizma, već donosi odluke koje predstavljaju direktan udar na lokalnu privredu i donose kraj brojnim mikro i malim preduzećima u ovoj opštini”, ističu u DPS Ulcinj.
Apelovali su na premijera i resornog ministra da na prvo mjesto stave interese građana Ulcinja.
“U suprotnom, Demokratska partija socijalista će, kao i uvijek biti uz građane, i pružiti im podršku u borbi za ostvarenje svojih prava”, poručuju iz te partije.
Podsjećamo, firma “Eagle Hills Montenegro”, u čijem većinskom vlasništvu je, navodno, arapski kapital, dala je najveće novčane ponude za više od deset kupališta na Velikoj plaži u Ulcinju.











