foto: FBI
Pregledi: 0
istraga se nastavlja

FBI: Osoba privedena zbog sumnje na atentat na Kirka puštena na slobodu

Direktor FBI-ja Keš Patel izjavio je danas da je osoba, privedena zbog sumnje da je izvršila atentat na konzervativnog aktivistu Čarlija Kirka, puštena na slobodu nakon policijskog ispitivanja.
Izvor:
CNN
| 11-09-2025 09:14:53
[echo_view_count]
podijelite:

”Naša istraga se nastavlja i nastavićemo da objavljujemo informacije u interesu transparentnosti“, rekao je on u objavi na X.

Istovremeno, Odeljenje za javnu bezbjednost Jute saopštilo je da su obe osobe privedene u ovom slučaju puštene na slobodu jer ”nisu povezane sa pucnjavom” na Kirka.

Jedna od ovih osoba optužena je za ometanje univerzitetske policije, kako je prethodno objavljeno tokom konferencije za novinare, ali Odeljenje nije saopštilo iz kojeg razloga su ovi ljudi prvobitno bili osumnjičeni za ubistvo saveznika predsjednika SAD Donalda Trampa, prenosi Si-En-En (CNN).

”U toku je istraga i potraga za strijelcem“, navodi se u saopštenju Odjeljenja.

Kirk, konzervativni aktivista i suosnivač organizacije “Turning Point USA”, sinoć je podlegao povredama zadobijenim kada je na njega izvršen atentat tokom govora pred studentima na Univerzitetu Juta Veli.

Nakon ubistva, Tramp je naredio da se zastave spuste na pola koplja u čast Kirka, a prethodno ga je hvalio kao ključnog za njegove dobitke među mladim biračima na prošlogodišnjim predsjedničkim izborima.

POVEZANE VIJESTI
IZDVAJAMO
EKONOMIJA
u saradnji sa prestižnom Ivey Business School iz Kanade

LEADER obuka za mlade preduzetnike i buduće lidere

Crna Gora kredibilni akter u međunarodnim ekonomskim tokovima

Vuković iz Vašingtona: Snažna međunarodna podrška reformama

"Očekuju nas saobraćajne gužve i nedovoljno pripremljene plaže"

Komnenović: Dinamika radova na bulevaru Tivat–Jaz ispod očekivanja

CRNA HRONIKA
Višestruki povratnik u izvršenju krivičnih djela

Srpski državljanin uhapšen zbog silovanja djevojke na primorju

EKSTRADICIJA OPTUŽENOG ZA UČESTVOVANJE U UBISTVIMA U SPUŽU

Kavčanin Dragan Knežević izručen Crnoj Gori