Tokom obilaska pivnice Fabal u dijelu naselja Bermondzi, poznatom po nizu kraft pivara, gdje je bila sa suprugom princom Vilijamom, princeza je odbila da proba pivo koje joj je ponudila vlasnica Hani Rouds.
„Od moje dijagnoze nisam pila mnogo alkohola. To je nešto oko čega moram da pazim“, rekla je Kejt.
Inače, princeza, koja ima 44 godine, prošla je kroz preventivnu hemoterapiju nakon što joj je prije dvije godine otkriven rak tokom abdominalne operacije.
U septembru 2024. završila je sa hemoterapijom, a početkom 2025. saopštila je da je u remisiji.
Princ Vilijam je umjesto nje degustirao pivo, dok je princeza probala bezalkoholni proizvod iz ponude brenda koji koristi med iz košnica kao zamjenu za šećer u procesu fermentacije.
Princeza, koja i sama ima košnice u svom domu Anmer Hol u Norfolku, razgovarala je sa domaćinima o procesu sakupljanja meda.
Par je tokom posjete Londonu obišao i pivaru „Southwark Brewing“, gdje su se oprobali u pravljenju piva, a Vilijam je dodavao hmelj u kotao dok je princeza miješala sastojke.
Ranije su princ i princeza iznenadili posjetioce na pijaci Borou Market, gdje su pomagali prodavcima na tezgama, sjekli sir i pripremali kafu za kupce.
Posjeta je završena susretom sa pripadnicima Kraljevskog nacionalnog instituta za spasavanje na moru (RNLI) na rijeci Temzi, u okviru programa koji je, prema Kensingtonskoj palati, posvećen značaju rijeke za londonske zajednice i trgovinu.





















