Pojas Gaze, foto: UNRWA
Pregledi: 0
Agencija UN saopštila da je ubijeno najmanje 38.000 žena i djevojčica

Više od 72.000 Palestinaca ubijeno od početka rata u Gazi

Od početka izraelske agresije na Pojas Gaze 7. oktobra 2023. godine ubijeno je 72.549 Palestinaca, a 172.274 je povrijeđeno, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja u Gazi.
Izvor:
FoNet
| 18-04-2026 21:52:53
[echo_view_count]
podijelite:

U poslednja 24 sata u bolnice u Gazi dovezeno je osam ubijenih Palestinaca i 24 povrijeđene osobe, navodi se u saopštenju.

Od proglašenja primirja 11. oktobra prošle godine ubijena su 773 Palestinca, a najmanje 2.171 osoba je povrijeđena. U tom periodu pod ruševinama su pronađena tijela 761 Palestinca.

Procjenjuje se da su hiljade nestalih žrtve koje su i dalje zarobljene ispod srušenih zgrada, ali službe za hitne intervencije imaju problema da dođu do njih zbog nedostatka neophodne opreme.

Agencija Ujedinjenih nacija “UN Women” saopštila je u petak da je izraelska vojska u Gazi ubila najmanje 38.000 žena i devojčica.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
Formirane gromne kolone na dijelu ka Baru i Petrovcu

Šleper zaglavljen u tunelu Sozina

svečano otvaranje šampionata u Petrovcu

Svjetsko prvenstvo u šahu: Jojić povukao prvi potez