Regionalni program biće održan sjutra u Dubrovniku

Milatović na Samitu Inicijative tri mora: Jačanje pozicije Crne Gore u evropskim infrastrukturnim tokovima

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović učestvovaće sjutra na Samitu Inicijative tri mora u Dubrovniku - jednom od najznačajnijih regionalnih foruma posvećenih jačanju infrastrukturne povezanosti, investicija i ekonomske otpornosti u Centralnoj i Jugoistočnoj Evropi.

Kako su saopštili iz Milatovićevog kabineta, ovogodišnje učešće Crne Gore ima dodatni značaj, imajući u vidu da na Samitu učestvujemo u svojstvu pridružene države učesnice, što je rezultat snažnog diplomatskog angažmana predsjednika Milatovića i njegove inicijative za aktivnije uključivanje Crne Gore u ključne regionalne formate saradnje.

“Tokom boravka u Dubrovniku, predsjednik Milatović će učestvovati na plenarnoj sesiji Samita, koja će okupiti lidere država učesnica u cilju razmatranja ključnih pravaca daljeg razvoja regionalne saradnje, jačanja ekonomske stabilnosti i unapređenja strateške povezanosti, posebno u oblastima energetike, transporta i digitalne infrastrukture”, kaže se u saopštenju.

U okviru posjete predviđen je i značajan broj bilateralnih sastanaka sa visokim zvaničnicima i predstavnicima međunarodnih finansijskih institucija.

“Predsjednik Milatović će se sastati sa predsjednikom Vlade Republike Hrvatske Andrejem Plenkovićem, potpredsjednikom Evropske investicione banke, te guvernerom Japanske banke za međunarodnu saradnju. Predviđen je i sastanak sa visokim predstavnicima Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), na kojem će se razgovarati o konkretnim investicionim projektima i finansijskoj podršci razvojnim prioritetima regiona”, najavili su iz Kabineta presjednika.

Pomenuti sastanci, kako ocjenjuju, predstavljaće važnu priliku za jačanje ekonomske saradnje, razmjenu mišljenja o ključnim infrastrukturnim projektima, diversifikaciju izvora finansiranja, kao i unapređenje energetske i transportne povezanosti Crne Gore sa regionom i širim evropskim prostorom.

“Učešće na Samitu Inicijative tri mora predstavlja dodatnu potvrdu aktivne uloge Crne Gore u regionalnim procesima, kao i njene posvećenosti jačanju ekonomske saradnje, stabilnosti i povezivanja, u skladu sa strateškim prioritetima razvoja države”, zaključuje se u saopštenju.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
"najveći izazovi - promjene Ustava"

Božović: Crna Gora sve bliža EU, ali ključni izazovi tek predstoje

Ministar pravde Bojan Božović rekao je za Euronews da je potpuno prirodno da pregovaračka poglavlja 23 i 24 budu u...
18:36
zbog iznude i mučenja hrvatskog biznismena

“Kavčani” osuđeni u Beču: “Sve je to fotošop i vještačka inteligencija”

Jedan hrvatski biznismen je u martu 2020. godine bio namamljen u Beč, gdje je u jednom apartmanu u centru grada...
17:34