Kako je saopšteno iz Vlade, amandmanima se precizira da su Vlada, odnosno predsjednik Vlade, potpredsjednik Vlade i ministar za svoj rad odgovorni Skupštini.
“Takođe, propisana je obaveza Etičkog odbora da svoj godišnji izvještaj dostavlja Skupštini na usvajanje, čime se obezbjeđuje parlamentarni nadzor nad njegovim radom”, dodaju iz Vlade.











