nastavak sjednice

Đeljošaj: Mi ne možemo da vratimo cijene iz 2021. godine

U nastavku Treće sjednice Prvog redovnog zasijedanja Skupštine Crne Gore na pitanja poslanika odgovarao je potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Koje su naredne aktivnosti Vlade za suzbijanja inflacije?

Na putanje poslanika Demokratske partije socijalista Mihajla Anđušića koje su naredne aktivnosti Vlade za smanjenje inflacije, uzimajući u obzir da je ukupna inflacija u Crnog Gori za četiri godine viša od 30 odsto, a cijena hrane za 41 odsto, Đeljošaj je rekao da se ne može mnogo učiniti jer naša zemlja veliki zavisnik uvoza.

“Mi smo u periodu od 2021. do 2024. godine imali veliku inflaciju, na koju niko, sa ovom ekonimijom koju mi imamo, ne bi mogao da utiče, ko god da je na vlasti. Kao država mi nemamo puno mogućnosti kontrole, jer smo veliki zavisnici uvoza, pogotovo u prehrambenoj industriji. Zbog toga smo došli do ovih cijena. Ne možemo da obećamo da mi možemo vratiti cijene koje su bile 2021. godine, jedino sto možemo je da neke namirnice kontrolišemo i držimo na prihvatljivom nivou”, odgovorio je Đeljošaj.

Kada će se valorizovati Aerodromi Crne Gore?

Šef poslaničkog kluba Nove srpske demokratije (NSD) Dejan Đurović upitao je kada će se valorizovati Aerodromi Crne Gore kao i da li Crna Gora ima mogućnosti da konkuriše okruženju kada su u pitanju Aerodromi?

Đeljošaj je kazao da prethodne tri Vlade nisu preuzele odgovornost da riješe ovo pitanje i napomenuo da su ostale tri kompanije u igri za potencijalno dobijanje koncesije Aerodroma Crne Gore. 

“Ostale su tri kompanije u igri za potencijalno dobijanje koncesije i Vlada je u januaru pokrenula ponovo ovo pitanje. Formirali smo komisiju, ispratili smo svaki detalj, uradili sve da proces bude što transparentniji, i radili na tome da zaštitimo interese države. Očekujemo da ćemo imati ponude, da li ćemo kao država prihvatiti to ne mogu reći, a ukoliko budu dobre za državu, mislim da treba da prihvatimo, a ako nisu dobre treba da sagledamo druge mogućnosti”, kazao je Đeljošaj.

Da li će u Ulcinjskoj solani početi ozbiljna proizvodnja soli i kada?

Nezavisna poslanica Radinka Ćinćur upitala je ministra da li će u Ulcinjskoj solani početi ozbiljna proizvodnja soli i kada.

Đeljošaj kazao je da je proces proizvodnje soli u Ulcinjskoj solani neophodan.

“Proces proizvodnje soli u Ulcinjskoj solani je neophodan za njegovu dugoročnu održivost ali bez rješavanja određenih pitanja kao što je definisanje upravljačke strukture teško da se može govoriti o adekvatnoj proizvodnji soli”, kazao je Đeljošaj.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
"najveći izazovi - promjene Ustava"

Božović: Crna Gora sve bliža EU, ali ključni izazovi tek predstoje

Ministar pravde Bojan Božović rekao je za Euronews da je potpuno prirodno da pregovaračka poglavlja 23 i 24 budu u...
18:36
zbog iznude i mučenja hrvatskog biznismena

“Kavčani” osuđeni u Beču: “Sve je to fotošop i vještačka inteligencija”

Jedan hrvatski biznismen je u martu 2020. godine bio namamljen u Beč, gdje je u jednom apartmanu u centru grada...
17:34