Foto: Facebook
Pregledi: 0
"dobro uvježbana procedura"

Stanivuković na ulazu u Hrvatsku pretresen “od glave do pete”

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković ponovo je pretresen na granici sa Hrvatskom, a povodom toga se oglasio na društvenim mrežama kazavši kako je ponovo imao “srdačnu dobrodošlicu od susjeda”, prenosi portal Klix.
Izvor:
Klix
| 21-03-2026 14:34:21
[echo_view_count]
podijelite:

Kako je rekao, u pitanju je dobro uvježbana procedura.

“Aerodrom – zadržavanje i pretres. Granica – zadržavanje i pretres. Koferi – obavezno otvaranje, da se ne propusti ni najsitniji detalj. Kontinuitet na kome bi pozavidjele i najuređenije službe. Čovjek bi pomislio da sam bar opasan kriminalac… ako već ne, onda makar sumnjivi migrant, a ne neko ko dolazi s namjerom da gradi normalne, komšijske odnose. I tako, iz puta u put”, naveo je Stanivuković.

Dodao je da više ne broji koji je ovo pretres po redu, ali da je u svemu pronašao jednu “dobru stvar”.

“Što je pritisak veći – ja sam mirniji. Što je ‘gostoljubivost’ jača – ja sam strpljiviji. Bez inata. Bez mržnje. Pomalo gandijevski, dostojanstveno i uporno. Bez obzira na ovakav tretman, nastavit ću pružati ruku prijateljstva sugrađanima Hrvatima u Banjoj Luci”, istakao je Stanivuković.

Prema njegovim riječima, već sjutra će obići jednu porodicu povodom Bajrama, “jer poštovanje i čovječnost ne smiju zavisiti od protokola i rampi”.

“Sve ovo se dešava nakon moje posjete Srbima u Lici i Dalmaciji. Ljudima koje volim, gdje je moj narod živio i živi, i koje ću uvijek, kao čovjek, podržavati. Ako je to nekome sporno – neka ostane. Ja ću ostati pri svom”, naglasio je Stanivuković.

POVEZANE VIJESTI
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
IZDVAJAMO
POLITIKA
CRNA HRONIKA
UZ PODRŠKU EUROPOLA U CRNOJ GORI I NJEMAČKOJ SPROVEDENA MEĐUNARODNA AKCIJA

“Pao” i jedan od vođa balkanskog kartela – U Podgorici uhapšen Svetislav Filipović

Evropska AGENCIJA za sprovođenje zakona PREDUHITRILA UPRAVU POLICIJE U IZNOŠENJU INFORMACIJA O DANAŠNJOJ MEĐUNARODNOJ AKCIJI

FOTO – EUROPOL: Uhapšeno 12 osumnjičenih za šverc kokaina i kanabisa

"država bila pretvorena u privatni porodični projekat"

Minić: Prava ušteda bi bila da je Milutin Simović naučio bar jedan strani jezik