“Ajkule” nisu mogle da pariraju kvalitetnijem rivalu, a propustile su nekoliko šansi da ostanu u igri tokom prvog dijela meča.
Vlado Popadić nije iskoristio peterac u ranoj fazi meča, promašivali su naši momci situacije sa čovjekom više u bazenu, što je ekipa kvaliteta Mađarske znala da kazni i na polovini utakmice dođe do 8:4.
Smanjio je Dušan Matković polovinom trećeg perioda na 8:5, ali je do kraja treće četvrtine rival dao tri pogotka, nije primio nijedan i riješio utakmicu.
U posljednjoj četvrtini “ajkule” su zaigrale nešto bolje, smanjile minus i popravile utisak.
Međutim, bili su izabranici Dejana Savića daleko od preokreta, pa će naš nacionalni tim morati još da čeka na pobjedu nad Mađarskom, kada su Evropska prvenstva u pitanju.
Posljednji put je Crna Gora savladala današnjeg rivala na kontinentalnom šampionatu još 2018.
Dušan Matković postigao je tri, Aljoša Mačić dva pogotka, po gol za Crnu Goru dali su Marko Mršić, Danilo Stupar, Balša Vučković, Jovan Vujović i Dimitri Holod.
Sa druge strane, trostruki strijelac bio je Danijel Anđal, dva puta je pogodio Gergo Fekete.
Crna Gora je tako ostala na dva boda, a u posljednjem kolu grupne faze za dva dana će igrati protiv Francuske od 18 sati.






















