Ne manjka mu motivacije

Đoković otkrio zbog čega ne ostavlja reket

Teniski GOAT Novak Đoković vratio se na Masters u Madridu prvi put od 2022. godine, i to sa jasnim ciljem – da ponovo pronađe vrhunski ritam pred Rolan Garos, ali i da pokaže da mu motivacije i dalje ne manjka, uprkos izazovima koje je imao u prethodnim mjesecima.
Foto: X/US Open

Srpski as je prošle godine više puta govorio da mu redovni ATP turniri više ne bude isti žar kao ranije, zbog čega je preskakao neke turnire i fokusirao se isključivo na Grend slemove. 

Međutim, situacija se u međuvremenu značajno promijenila – Novak je već u februaru igrao turnir u Kataru, a zatim i oba mastersa u Americi – Indijan Vels i Majami. 

Nakon toga je nastupio i na turniru u Monte Karlu, gdje je iznenađujuće eliminisan već u prvom meču, a sam svoj nastup opisao kao “katastrofalan”.

U razgovoru za Eurosport Španija, Đoković je govorio o svojoj motivaciji, posebno u kontekstu povlačenja njegovih velikih rivala – Rodžera Federera, Rafaela Nadala i Endija Marija, sadašnjeg trenera.

“Da nisam motivisan, ne bih bio ovdje. Ne bih više ni igrao, ostavio bih reket. I dalje osjećam želju da igram, strast za takmičenjem je uvijek tu. Grend slemovi su turniri za koje imam dodatnu motivaciju, ali trudim se da guram jako i na drugim turnirima”, rekao je Đoković, prenosi Telegraf.rs.

Upitan da li sebe vidi kao favorita u Madridu, bio je iskren:

“Uvijek sam optimista, ali ne znam da li sam među favoritima, jer nemam baš sjajne rezultate ove godine. Forma koju tražim možda dođe ovdje, a možda na Rolan Garosu. Nadam se da će doći već sada”,  kazao je Novak, pa dodao:

“Uvijek imam dobar osjećaj kada dođem u Madrid, u Španiju. To je zemlja koju mnogo volim. Osvajao sam ovaj turnir tri puta i igrao nevjerovatne mečeve protiv Nadala i Alkaraza. Nije me dugo bilo ovdje, ali nedostajala mi je publika. Španci odlično poznaju sport i poštuju tenis. Imam dobar osjećaj i nadam se da ću imati dobar turnir”.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
u višem sudu u podgorici nastavljeno suđenje navodnim švercerima cigareta

Perić: Nakon hapšenja su mi prijetili “betoniranjem” u Spužu ako ne potvrdim sve za Stanaje

Odbacujući optužbe da je član navodne kriminalne grupe koju su, tvrde u Specijalnom državnom tužilaštvu, formirali bivši policijski i službenik...
13:50
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10