Glavni grad ulaže u budućnost sporta

Mujović: Sportski klubovi ponajbolji reprezenti Podgorice, podržaćemo ih kroz sufinansiranje

U cilju daljeg razvoja sporta i unapređenja uslova za rad sportskih klubova, Glavni grad je i ove godine nastavio sa praksom podrške kolektivima čiji je osnivač. Kako je saopšteno iz podgoričke uprave, ugovore o sufinansiranju, kojim se obezbjeđuju sredstva za realizaciju programskih aktivnosti i unapređenje infrastrukture, danas je potpisao gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

Ovi ugovori predstavljaju strateško opredjeljenju lokalne uprave da ulaže u sport kao važan segment društvene zajednice, sa posebnim fokusom na klubove koji svojim rezultatima dostojno predstavljaju Podgoricu na domaćim i međunarodnim takmičenjima, kazao je Mujović tokom sastanka sa predstavnicima PVK Budućnost, FK Budućnost, OK Budućnost, KK Budućnost i MRK Budućnost.

“Sportski klubovi su bez ikakve dileme ponajbolji reprezenti ovog grada. Sport je takođe moćan mehanizam, kako zaštititi našu omladinu od brojnih izazova koje nosi savremeno doba. Zbog toga kao Glavni grad biramo sport, ulažemo u sport i kreirali smo korektan budžet za finansiranje sportskih kolektiva, kako onih koji su na vrhunskom nivou, tako i onih manjih kolektiva koji su nam jako važni. Sa boljim rezultatima rastu i naši sportski apetiti, raste i potreba za većim ulaganjem, tako da je obaveza ove gradske administrcije, koju vrlo rado prihvatam, da u narednom periodu budžet Glavnog grada za sport i sportske aktivnosti bude sve veći i veći. Takođe, Glavni grad će nastaviti da ulaže i u sportsku infrastrukturu sa ciljem da omladinu privučemo sportu i sportskim aktivnostima. Želimo bolji grad, želimo zdravu naciju i zato ovo vidimo kao najbolji način da dođemo do tog cilja”, poručio je Mujović.

Direktor Fudbalskog kluba Budućnost Novak Novaković zahvalio je gradonačelniku na punoj podršci koju Glavni grad pruža sportskim klubovima i razumije istinske potrebe kolektiva.

“Prvenstveno želim da se zahvalim gradonačelniku na pomoći koju nam pruža, slobodno mogu reći u ime sportske organizacije koju ja predstavljam, a to je FK Budućnost, a siguran sam i ostali kolektivi čiji je osnivač Glavni grad. Raduje me što gradska uprava razumije stanje, potrebe sportskih kolektiva i uvijek odgovori na sve naše zahtjeve”, kazao je Novaković.

Podsjećamo, razvoj sporta u Podgorici je visoko na listi prioriteta uprave Glavnog grada, a kroz raspodjelu sredstava za sufinansiranje programa rada sportskih organizacija u 2025. godini planirano je ukupno 3.550.000 eura, od čega je 2,3 miliona sufinansiranje kroz ugovore koji su sa klubovima čiji je osnivač Glavni grad potpisani danas.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
u višem sudu u podgorici nastavljeno suđenje navodnim švercerima cigareta

Perić: Nakon hapšenja su mi prijetili “betoniranjem” u Spužu ako ne potvrdim sve za Stanaje

Odbacujući optužbe da je član navodne kriminalne grupe koju su, tvrde u Specijalnom državnom tužilaštvu, formirali bivši policijski i službenik...
13:50
presuda sutkinje višeg suda u podgorici vesne kovačević

Ubistvo Šćepana Roganovića: Mili Bajramović osuđen na 40 godina zatvora

Presudu je izrekla sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević pred čijim tročlanim vijećem se vodio postupak protiv kriminalne grupe...
14:18
nastavljeno suđenje bivšem čelniku vladinog resora poljoprivrede i ruralnog razvoja

SVJEDOK: Simović nije jedini ministar s kojim sam se srijetao po restoranima

Nakon upornog insistiranja tužioca Siniše Milića da kaže sa kim se od ministara još susretao, taj svjedok je kazao da...
12:51
završen postupak protiv optuženih za teško krivično djelo u herceg novom

Danas presuda za ubistvo Roganovića: SDT traži 40 godina zatvora za Milija Bajramovića

Tužilac Siniša Milić ranije je sudu predložio da na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora osudi nedavno uhapšenog Milija Bajramovića,...
07:10