Trofej brani Primorac

Počinje finalni turnir Kupa Crne Gore za vaterpoliste

Svi su timovi ovdje da pruže maksimum. To želimo da uradimo i mi. Ne želim da govorim o trofeju. Idemo utakmicu po utakmicu. Ako dođe trofej, reći ću vam poslije šta mi znači. Ovo je unikatno takmičenje, sve se rješava u dva dana. Radi se o momentumu, mentalnoj snazi igrači. Nikad ne znate šta može da se desi u dva dana. Svima želim sreću, istakao je trener Primorca Atanasios Kahejas.

Jadran m:tel želi da trofej vrati u svoje vitrine. Na Škveru međutim ne razmišljaju o finalu.

“Razmišljamo prvo o Budvi i objektivno smo favoriti, ali ulazimo u meč sa respektom, jer igramo na njihovom terenu. Ako odradimo posao kako treba, vjerujem da ćemo biti spremni i za finalnu utakmicu“, istakao je šef stručnog štaba prvaka Crne Gore, Vladimir Gojković.

Budvani se nakon jednogodišnje pauze vraćaju na završni turnir Kupa.

“Igranje u Budvi je dodatni motiv za ekipu. Čast mi je što ćemo ukrstiti koplja sa Jadranom i kolegom Vladom kojeg izuzetno poštujem. Nećemo izaći sa bijelom zastavom, pružićemo maksimum, oni su veliki favoriti, ali daćemo sve od sebe i vidjećemo za koliko će to biti dovoljno“, rekao je trener Budve, Miloš Popović.

Budućnost One, drugu godinu zaredom nastupa na fajnal-foru Kupa.

“Prenatrpan je kalendar takmičenja. Moramo da odigramo 10 utakmica u 29 dana. To su nehumani uslovi za igru. U narednim godinama se nešto mora mijenjati. Ne možemo da prijetimo Primorcu, mlada smo ekipa, igrači su potrošeni. U posljednjih pet dana smo imali tri utakmice i teoretski, ako dobijemo Primorac, imaćemo četiri utakmice u šest dana – to nema smisla. Neko mora da vodi računa o tome. Primorac je favoriti. Nećemo se predati. Mi ćemo, prije svega, pokušati malo da se oporavimo“, jasan je trener Budve, Aleksadnar Aleksić.

Trofej brani Primorac, koji je u prošlogodišnjem finalu savladao savladao Jadran 14:11 i treći put u klupskoj istoriji osvojio trofej crnogorskog Kupa.

Jadran će igrati za 15. trofej Kupa Crne Gore u klupskoj istoriji osvojio.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
"najveći izazovi - promjene Ustava"

Božović: Crna Gora sve bliža EU, ali ključni izazovi tek predstoje

Ministar pravde Bojan Božović rekao je za Euronews da je potpuno prirodno da pregovaračka poglavlja 23 i 24 budu u...
18:36
zbog iznude i mučenja hrvatskog biznismena

“Kavčani” osuđeni u Beču: “Sve je to fotošop i vještačka inteligencija”

Jedan hrvatski biznismen je u martu 2020. godine bio namamljen u Beč, gdje je u jednom apartmanu u centru grada...
17:34