“Crvena furija” je opravdala ulogu favorita, ali mnogo teže nego što se očekivalo, pošto su Belgijanci, uprkos nevjerovatnim problemima sa povredama, pružili snažan otpor.
Na kraju je presudio kvalitet Španaca, ali i niz pehova koji su pratili “crvene đavole” prije i tokom utakmice.
Belgija je u duel ušla ozbiljno oslabljena. Još prije početka susreta ostala je bez Andrea Onane, dok se nekoliko minuta pred prvi zvižduk na zagrevanju povredio i kapiten Juri Tilemans, pa nije mogao da zaigra.
Španiju je do prednosti doveo u 30. minutu Fabijan Ruiz koji je dobio šansu da počne utakmicu od starta umjesto Pedrija. U prvom poluvremenu Ruiz je pretrčao umpresivnih 6,7 km!
Samo 11 minuta kasnije Čarls De Ketelare potvrđuje da je na ovom prvenstvu jedan od najpozitivnijih i najboljih igrača Belgije. Maestralnim skokom i reakcijom glavom donosi izjednačenje.
Ključni problem za Belgiju desio se u 71.minutu kada je legendarni golman Tibo Kurtoa zbog povrede napustio teren u momentima kada je branio skoro sve što je Španija uputila prema njegovom golu. Nedovoljno zagrejani golman Mančester junajteda, Lemans, ispušta loptu u 86. minutu koju je uputio Kubarsi, a Merino to koristi da postigne gol za 2:1, ispostavilo se konačan rezultat.
Španija će u polufinalu igrati protiv Francuske i već sada mnogi smatraju ovaj meč finalem prije finala.
Sjutra veče u preostala dva četvrtfinalna okršaja sastaju se Engleska i Norveška (23:00h) i Argentina : Švajcarska (03:00h) čime će biti kompletiran i poslednji polufinalni par.











