Skoro sve šanse u prvom poluvremenu dešavale su se pred golom Maroka. Bono je bio maestralan! Potvrda njegovih kvaliteta je i odbranjen jedanaesterac u 28. minutu kada je tačno pročitao gdje će Mbape šutirati.
Talasi napada Trikolora nastavili su se i u drugom poluvremenu, a nesavladivi Bono konačno je kapitulirao u 60. minutu. Mbape je primio loptu na rubu šesnaesterca (sa lijeve strane) okružen čak četvoricom protivničkih igrača. Savršeno je plasirao loptu u mrežu Bona za 1:0.
Ništa se nije promjenilo u pristupu Francuske nakon datog gola. Samo šest minuta kasnije najbolji fudbaler planete Usman Dembele, povukao je kontru kroz sredinu i sa 19, 20 metara, po zemlji, pogodio isti ugao gola Maroka kao i Mbape šest minuta prije njega.
Do kraja susreta ređale su se šanse i za treći gol Francuske. Posebno je produktivan bio Bredli Barkola, ali se rezultat nije mijenjao.
Maroko ni na ovom šampionatu nije razočarao. Naprotiv. Četvrtfinale je njihov drugi najbolji rezultat u istoriji nakon četvrtog mjesta osvojenog u Kataru prije četiri godine. S’ druge strane Trikolori su treći put uzastopno u polufinalu Mundijala, a peti u kompletnoj istoriji pošto su se u ovoj fazi takmičenja našli i 1998. i 2006. godine. Zanimljivo, Francuska nikada nije gubila meč polufinala Svjetskog prvenstva.
Aktuelni vicešampioni svijeta u polufinalu čekaju pobjednika meča Španija : Belgija koji je na programu sjutra.











