ako bi tuga imala glas

VIDEO – Prema vještačkoj inteligenciji ovo je najtužnija pjesma svih vremena

Vještačka inteligencija uzima sve veći primat u svakodnevnom životu ljudi, pa smo tako i mi „podlegli“ korišćenju ChatGPT da ispitamo koja je najtužnija pjesma na srpskoj muzičkoj sceni.

Rezultat će mnoge iznenaditi, jer je i Chat GPT naveo da je pitanje odlično, ali jako teško.

“Ex-YU muzička scena prepuna je pjesama koje diraju dušu, a „najtužnija“ često zavisi od ličnih emocija i trenutka u kojem je čovjek. Ipak, postoje numere koje se gotovo univerzalno izdvajaju po dubini tuge, tekstu i emociji– naveo je Chat GPT i ipak izdvojio onu jednu svih vremena uz koju i najtvrđi zaplaču, a to je pjesma „Dotak’o sam dno života“ Tome Zdravkovića.

Tomin hit „Dotak’o sam dno života“ nije napisan, već proživljen, bar kako tvrdi Chat GPT.

” Toma Zdravković je bio pjevač bola i istinske patnje. „Dotak’o sam dno života“ nije samo priča o izgubljenoj ljubavi, već o čovjeku koji više nema snage, ali ima dušu. Svaka rečenica u toj pjesmi nosi težinu života: tugu zbog izgubljene žene, gorčinu zbog samouništenja, i tu posebnu tihu tugu koju ne možeš da objasniš, samo da osjetiš”, istakao je Chat GPT, piše Grand.

Uticaj pjesme „Dotak’o sam dno života“

Vještačka inteligencija navodi da se ova pjesma već decenijama sluša u kafani, u noćima tišine, na sahranama, u filmovima i u životima ljudi koji su „dotakli dno“.

Kako navodi, nijedna druga pjesma u srpskoj muzici nije spojila život, bol i umjetnost tako iskreno.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
"najveći izazovi - promjene Ustava"

Božović: Crna Gora sve bliža EU, ali ključni izazovi tek predstoje

Ministar pravde Bojan Božović rekao je za Euronews da je potpuno prirodno da pregovaračka poglavlja 23 i 24 budu u...
18:36
zbog iznude i mučenja hrvatskog biznismena

“Kavčani” osuđeni u Beču: “Sve je to fotošop i vještačka inteligencija”

Jedan hrvatski biznismen je u martu 2020. godine bio namamljen u Beč, gdje je u jednom apartmanu u centru grada...
17:34