Depardje je ispred sudnice novinarima kratko odgovorio da je “u redu”, dok je prethodno sudijama kazao da je spreman da odgovori na njihova pitanja.
Advokat Žeremi Asu rekao je da će moći “nepristrasno, objektivno i neosporno pokazati da su sve optužbe laži”.
Suđenje je, prvobitno zakazano za oktobar, odloženo zbog zdravstvenog stanja 76-godišnjeg glumca, prenio je ranije Figaro.
Navodni napadi su se dogodili 2021. godine, u privatnoj vili u 16. arondismanu u Parizu, na snimanju filma Žana Bekera “Zelene žaluzine”.
Između snimaka, glumac je navodno seksualno napao scenografkinju Ameli (54) i pomoćnicu reditelja Saru (34).
Asu je objasnio ranije da je Depardje bolovao od dijabetesa i da je nedavno bio podvrgnut operaciji četvorostrukog bajpasa.




