Turnir se organizuje pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport Glavnog grada i Sekretarijata za sport i mlade Opštine Bar, dok je za tehničku realizaciju zadužen Košarkaški klub Junior. Na turniru će učestvovati 16 ekipa, a tri najbolje obezbijediće plasman na završni spektakl, koji će biti održan 6. juna na kultnom terenu „Dragan Ivanović“ u Njegoševom parku u Podgorica.
Šampionskom timu pripašće i novčana nagrada od 400 eura.
U slučaju nepovoljnih vremenskih uslova, turnir će biti održan u dvorani “Topolica”.
Prvi kvalifikacioni turnir ovogodišnjeg izdanja manifestacije održan je 25. aprila na Zabjelu, odakle su plasman na završni turnir izborile ekipe Kapetan Džek, Krokodil i aktuelni šampioni Republikanci, a nakon turnira u Baru slijede kvalifikaciona nadmetanja u Bemax parku (16. maj), na Starom Aerodromu u okviru SRZ „13. jul“ (24. maj) i u Staroj Zlatici (31. maj), nakon čega će biti poznati svi učesnici završnog turnira.
“Ekipe koje žele da učestvuju, a još nijesu izvršile prijavu, mogu se prijaviti putem maila [email protected] U prijavi je potrebno navesti naziv ekipe, imena igrača rođenih 2008. godine i starijih, njihove datume rođenja, kao i viber kontakt kapitena ekipe. Ukupan nagradni fond završnog turnira iznosi 3.700 eura”, poručili su organizatori.











