“Кao što je ,niknuo, divlji objekat aktiviste BNG-a na glavnom bulevaru kod zgrade Opštine, na lokaciji koju je prethodno očistilo i pripremilo Кomunalno preduzeće za finansijere ogranka „Budva naš grad”, tako se i danas širom Budve gradi bez adekvatne reakcije Кomunalne policije”, navedeno je u saopštenju.
Kako su ustvrdili, dok su Budvani na udaru zbog nepropisnog parkiranja, građevinske mašine rade od jutra do mraka, pa i tokom turističke sezone, kada bi na snazi trebalo da budu ograničenja i zabrane izvođenja određenih radova.
“Iako je turistička sezona počela, građevinski radovi odvijaju se širom Budve uz prećutnu saglasnost Opštine Budva, jer drugog objašnjenja za nereagovanje nadležnih nema. Vjerovatno je riječ o staroj matrici DPS-a – punjenju kase ispod žita”, predočili su iz NSD Budva.
Ocijenili su da Komunalna policija reaguje odmah kada treba kazniti građanina zbog parkiranja.
“Кada građevinske mašine danima i sedmicama proizvode buku i remete normalan život građana i turista, tada ostaje nijema”, zaključili su u saopštenju.











