Vučević je pozvao sve da dođu na skup 27. juna u Beogradu, rekavši da je to predvidovdansko sabranje koje treba da dovede do dogovora šta će i kako će dalje raditi.
Vučević se, obraćajući se okupljenim građanima, zahvalio svima koji su došli na skup, ne samo Sremcima, već i srpskom narodu koji je došao iz Repulike Srpske i drugih krajeva Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Crne Gore.
“Da nije bilo vas, ne bi sačuvali državu, jer je velika sila udarila na nas da sruši sve ono što smo pravili, sve ono što smo zajednički stvarali. Samo zahvaljujući narodu Srbije uspjeli smo da ostanemo na nogama, iako su nas udarali i od napred i od nazad i to dobro pripremali. Nekako uspjeli smo da Srbija ne poklekne, da nastavi dalje”, rekao je Vučević.
Dodao je da ne treba da se zaboravi šta su njihovi politički protivnici radili i da su, kako je rekao, izbacili đake iz škola, posvađali roditelje u razredima, podijelili učitelje i profesore u zbornicama, zabranili studentima da studiraju, masteriraju, doktoriraju, da se zapošljavaju, da su im zabranjivali da se slobodno kreću, išli na kuće, da su odlučivali i određivali ko smije gdje da živi i ko sme da uđe u koji grad.
“Bukvalno su mislili da je njima dato u ruke sve da određuju sudbinu drugih ljudi, i posebno da pripreme pakleni plan, sve najgore za one koji ne misle kao oni. A sada je vrijeme da dobiju odgovor na izborima, na izborima koji dolaze, da dobiju odgovor na miran način, olovkom i hartijom. Da Srbija kaže šta misli o svemu tome, jer od pištaljki i jaja i kamenja koja se bacaju i blokiranih puteva ne rastu ni plate ni penzije, niti se rešavaju drugi problemi, niti se ljudi osjećaju zadovoljnije i bezbrižnije bolje”, poručio je Vučević.
On se osvrnuo i na, kako je rekao, mržnju koju su njihovi politički protivnici iskazali prema više od milion ljudi koji su mirno stajali da cjelivaju pojas Presvete Bogorodice i ništa im nisu radili, iako je tamo vjerovatno bio i dio ljudi koji je učestvovao u blokadama.
“Ne može da ne izađe ta mržnja prema svemu što je nacionalno, narodno, prema svemu što je vezano za Srpsku crkvu. I danas je bilo napada i na patrijarha i na predsjednika Republike, a i juče u Novom Sadu na ovom njihovom ne baš preterano uspješnom skupu mogli ste da čujete šta oni kažu, a kažu da su nama krvave ruke zbog Vukovara, Sarajeva, Srebrenice, Kosova i Metohije. Mogli ste da čujete da oni kažu da smo mi genocidaši, da smo ovdje zalutali u Vojvodinu, da mi suštinski ovde ne pripadamo”, rekao je predsednik SNS.











