Okupljeni građani su Vučića dočekali skandiranjem “Aco, Srbine” i sa srpskim zastavama.
“Vodite računa, ne žurite nigdje, odmorite se. Bolje je da idete rano ujutru, da izbjegnete najveću vrućinu. Imaćemo narednih dana novi paket mjera, dakle predlaganje programa. Čućete nešto i u subotu po tom pitanju, ali u ponedeljak će biti, sad to mogu vama zvanično da kažem, kada ćemo da saopštimo kompletan paket javnosti Srbije. Nisam htio da miting… skup je prije svega politika i pravac kretanja kuda Srbija ide, a u ponedeljak ćemo najkonkretnije o mjerama”, rekao je Vučić u Inđiji.
On je izrazio uvjerenje da će ljudi biti zadovoljni.
“I ovog puta smo gledali da napravimo, da tako ciljamo da sve što u paketu donosimo kao dobre mjere, da one budu ciljane, da pomognu prije svega onim siromašnijima i onim koji pripadaju nižem srednjem sloju, više njima, a nešto manje onima koji su bogatiji. U svakom slučaju, vjerujem da će ljudi na kraju krajeva biti zadovoljni”, dodao je Vučić.
On je istakao da će penzije i dalje rasti, ali da ne mogu da porastu opet po 11 i 10 odsto, ali da će rasti.
“Ponovo će da rastu dosta i vjerujem da će plate da rastu, možda čak i nešto više nego prošli put, tako da uskoro ćemo i to znati. Ono što ćemo u subotu da govorimo to je pod kojim imenom ćemo mi na izbore, vidjećete kako možete sličnu riječ kao mnogi drugi da upotrebite, a da ima potpuno drugačije značenje od onoga kako su je neki drugi doživljavali”, kazao je Vučić.
Kako je rekao, važno je da, bez obzira na provokacije na koje nailaze usput, ne reaguju na loš način.
“Mi moramo da pokažemo razliku između pristojne Srbije i onih koji bi da izazivaju sukobe. Ne može vas niko ni da napadne i ima vas i više nego dovoljno i dovoljno i snage i hrabrosti i svega, ali mi moramo da pokažemo poštovanje i za one koji su manipulisani, za one koji će iz inata i kada vide gde im se sve laži ruše, koji će iz inata da ponavljaju sopstvene laži”, kazao je Vučić.











