Vijest o smrti Olivere Katarine saopštila je njena porodica, prenose beogradski mediji.
Informacije o komemoraciji i sahrani biće naknadno saopštene.
Rođena je kao Olivera Petrović u Beogradu 5. marta 1940. godine. Tokom karijere bila je poznata kao Olivera Vučo i Olivera Šakić. Umjetničko ime Olivera Katarina uzela je po svojoj majci Katarini.
Još kao mala pokazivala je sklonosti ka umjetnosti te je pored osnovne škole pohađala i školu baleta. Po završetku osnovne škole upisuje Petu beogradsku gimnaziju, a nakon gimnazije Pravni fakultet po nagovoru oca, ali je ubrzo shvatila da to nije njen poziv i napušta fakultet.
Odlučuje da ode u Pariz, tamo je ostala godinu dana, a po povratku u Beograd upisuje pozorišnu akademiju.
Primljena je u klasu profesorke Ognjenke Milićević zajedno sa Petrom Kraljem, Stanislavom Pešić, Milenom Dravić, Brankom Zorić, a 1962. godine dobija stalni angažman u Narodnom pozorištu u predstavi “Koštana”.
Snimivši film Vojnik 1966. godine Olivera odlazi na Kanski festival. Pozorište to nije trpjelo pa po povratku u Beograd dobija otkaz.
Poznanstvo i ljubav sa Ratkom Draževićem joj otvara mnoga vrata u svijetu filma. Dva puta se udavala – za Vuka Vuča i za tadašnjeg predsjednika Saveza Sindikata Srbije Miladina Šakića.
Iz braka sa Šakićem dobija sina Maneta, koji je slikar.











