Događaj će se održati u svečanoj sali Filozofskog fakulteta.
Kako je najavljeno, govoriće istaknuti univerzitetski profesori i poznavaoci njegovog rada i ličnosti.
Prof. dr Đoko G. Marković rođen je 25. decembra 1950. godine u Beogradu.
Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Vrbasu. Višu pedagošku školu, grupa matematika, završio je u Subotici, dok je Prirodno-matematički fakultet, grupa matematika, završio u Novom Sadu.
Specijalističke postdiplomske studije upisao je i završio na PMF-u u Podgorici. Magistarske studije je završio na PMF-u u Novom Sadu, gdje je odbranio i doktorsku disertaciju “Novi pogledi na metodičku nastavu matematike u svijetu didaktičkog principa poliformnosti”.
Dugi niz decenija radio je kao srednjoškolski i gimnazijski profesor matematike u Vrbasu, Novom Sadu i Nikšiću.
Kao docent, držao je predavanja na: Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Nikšiću, Prirodno-matematičkom fakultetu u Podgorici.
Na kasnijim pozicijama pokrivao je širok spektar matematičkih predmeta na Univerzitetu u Novom Pazaru.
Kao vanredni profesor, iz penzije, predavao je i na Univerzitetu Donja Gorica u Podgorici.
Objavio je veliki broj stručnih radova, monografija i univerzitetskih udžbenika i priručnika.
Pored akademskog rada, bio je i istaknuti umjetnik, sa 16 samostalnih i više kolektivnih izložbi slika.
Njegove slike bile su izložene u: Galeriji muzeja “Nikola I”, Nikšić, Galeriji JU Muzeji i galerije Podgorice “Kuslevova kuća”, Podgorica, Galeriji kulturnog centra IUNP, Novi Pazar, Galeriji “Most”, Podgorica.
Objavio je zbirku pjesama “Sjenima prosočenih mučenika” 2001. godine u Nikšiću, dok je njegova nova zbirka “Prečicom preko blata” u pripremi za štampu.
Komemoracija predstavlja priliku da se oda počast njegovom bogatom akademskom, umjetničkom i pedagoškom nasljeđu.




