Postojeća licenca za operativni rad Naftnoj industriji Srbije ističe 1. jula. Tom licencom NIS-u se omogućava nastavak rada odnosno prerada sirove nafte.
Američka administracija je licencu za pregovore “Gaspromnjeftu” i MOL-u o prodaji ruskog većinskog vlasništva u kompaniji takođe produžila samo na 15 dana i ta dozvola ističe takođe 1. jula, saznaje RTS.
Srpska ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović potpisala je 16. juna Ugovor između akcionara sa MOL grupom u vezi sa budućim upravljanjem Naftnom industrijom Srbije, koji će stupiti na snagu ako MOL i “Gaspromnjeft” postignu dogovor i to odobri američki OFAK.











