Brković je napadnut nakon što je, kako kaže, branio djevojku koja je tražila pomoć. Imao je tešku operaciju vilice od zadobijenih udaraca tvrdim predmetom. Nakon što je prebrodio tešku operaciju, uslijedila je plućna embolija, a ljekari su potvrdili da je bio i životno ugrožen.
Brković ističe da nikad nije bio u sličnoj situaciji i da nikad nije bio konfliktan.
“Mislim da postoje čojstvo i junaštvo, ali da su oni sadržani kod onih ljudi koji su zapravo najtiši i koji su pristojni. Oni sa te neke periferije posmatraju, ali svakako vrednuju te stvari. Ne možemo to govoriti o licima koja zapravo pokušavaju biti lažni autoriteti Podgoricom i Crnom Gorom. Ali to jesu neke osobine koje su ukorijenjene u mnogim porodicama u Podgorici i Crnoj Gori, i vjerujem da se to prenosi sa generacije na generaciju. Mislim da bi mnogi ljudi postupili jednako kao i ja“, kaže Brković.
Problematizuje i to što je u ovom slučaju napadnuta javna ličnost.
„Ako nekome, ko se bavi javnim poslom, nanesu povrede opasne po život, šta bi onda radili s običnim građaninom i šta se u prošlosti radilo sa običnim građanima“, pita Brković.
Nakon tri sedmice od nemilog događaja, Brković navodi da i dalje ima u vidu da „nije bio drzak u toj priči“ i da je imao humane pobude, te da se uvijek tako postavlja u životu.
„I te kobne večeri, iako sam bio fizički ugrožen – i tada i danas se jednako osjećam. Nisam neko ko žali zbog svega toga što se dogodilo, i da se vratim u prošlost, jednako bih svaki trenutak i svaki dan proveo“, istakao je Brković.
Imao je tešku operaciju vilice zbog čega je prinuđen da sada pije na slamčicu, navodeći da samo ljudi koji su bili u sličnoj situaciji znaju koliko je težak oporavak.
Nakon što je prebrodio tešku operaciju, uslijedila je plućna embolija, a ljekari su potvrdili da je bio životno ugrožen.
„Ljekari su tada bili i šokirani što sam još na nogama, pa su odmah nakon što su utvrdili bolest insistirali da sjednem u kolica i tako me vodili do odjeljenja. Tražili su da strogo mirujem“, priča Brković.
Poručuje da nikad ne bi okrenuo glavu i da uvijek reaguje na nepravdu.
„Jedina istina je ona što sam ispričao nakon incidenta. Ne treba zanemariti da je ovdje riječ o bezbjednosno interesantnim licima, koja su u prošlosti imali mnogo sličnih situacija, kao i da nisu mnogo odgovarali za te stvari“, kazao je Brković.
Prisjeća se da su te noći drug i on vidjeli da se dva vozila kreću malom brzinom, nakon čega su prepoznali žensku osobu u jednom od vozila, koja razgovara sa muškarcima u vozilu koje je vozilo paralelno sa njom.
„Nakon nekog vremena suvozač iz vozila signalizira ženskoj osobi da se zaustavi. Nakon što se ona zaustavila, tu su stali i oni, kao i mi. Pozdravio sam ih i pitao o čemu se radi. Ona je dva puta ponovila ‘molimo vas, spašavajte me od ove dvojice’. U tom momentu ta dva lica su došla, jedan na vozačeva, a jedan na suvozačeva vrata i bili vrlo nepristojni i na silu pokušali da otvore vrata. Bila je to kao neka uigrana policijska ili parapolicijska akcija. U jednom trenutku vozač, kada je vidio mene, kazao je ‘vidi, evo ga ovaj’ i ‘da li znaš da bi te odrobijali večeras, da te nismo prepoznali’. Nakon toga napuštio sam vozilo i prošao pored osobe koju ne poznajem, dok moj prijatelj takođe izlazi iz vozila i kaže ‘ovo je naša sestra’. U tom trenutku nalazim se iza vozila i osobi iz Zagoriča, koju poznajem preko tri decenije kažem u čemu je problem i ponavljam da je to naša sestra Srpkinja, da bi u tom momentu dobio udarac u bradu od osobe koju ne poznajem. Nakon toga slijedi još par udaraca dok sam bio u nekom pomračenju i brzo nakon toga i padam, ali me i tu udaraju par puta“, priča Brković.
Navodi da poznaje Vešovića preko 30 godina, jer su bili komšije u Zagoriču, ali da se te noći nije (prisno) pozdravio s njim kako je to rekao njegov advokat. Brković je demantovao i tvrdnje da je Vešović samo smirivao situaciju.
„Nakon prvog udarca koji sam dobio u predjelu brade, a koji je bio sa hladnim oružjem ili boksom, meni je sve pocrnjelo i nisam imao mogućnost da vidim ko me je sve udarao, ali znam da je tu bilo na desetine udaraca koji nisu bili naivni“, kazao je Brković.
Prema njegovim riječima, nejasan je motiv napada i zašto neko „fizički nasrće iz čista mira“, te da li bi mogao da bude napad na nacionalnoj osnovi, ali da ne bi isključio i tako nešto i da ne vjeruje da bi to mogla biti slučajnost.
Otkriva i da mu je nuđen novac, od ljudi koji pokušavaju da izmire cijelu priču, ali podsjeća da nije ni bio posvađan s njima, već da je dobio batine koje su bile opasne po život. Nakon što je odbio da primi novac, Brković je dobio i prijetnje.











