Foto: Vlada
Pregledi: 0
Podrška na evropskom putu

Ivanović – Martin: Irska snažno podržava evropski put Crne Gore

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Crne Gore, Filip Ivanović, sastao se danas sa premijerom Irske, Mihalom Martinom u Dablinu, a tokom sastanka istaknuti su prijateljski odnosi dvije države i opredijeljenost za dalji razvoj političkog dijaloga i bilateralne saradnje. Posebna pažnja, kako je saopšteno iz Vlade, posvećena je evropskoj perspektivi Crne Gore i aktivnoj podršci Irske u procesu pristupnih pregovora sa Evropskom unijom.
Izvor:
adria.tv
| 10-09-2025 19:03:02
[echo_view_count]
podijelite:

Ivanović je, navedeno je, sagovornika upoznao sa napretkom Crne Gore u oblastima vladavine prava, borbe protiv organizovanog kriminala i korupcije, jačanja pravosuđa i institucionalnog okvira. Naglasio je da evropska integracija ostaje apsolutni prioritet vanjske politike i izrazio uvjerenje da će Crna Gora, po prijemu u članstvo, biti aktivan zagovornik politike proširenja.

“Premijer Martin potvrdio je kontinuiranu i snažnu podršku Irske evropskoj agendi Crne Gore, pohvalivši napredak ostvaren u reformskim procesima. Naglasio je da Crna Gora već sada pokazuje vrijednosti koje donosi Uniji i da će Irska, kroz bilateralne i multilateralne formate, nastaviti da pruža političku i stručnu podršku Crnoj Gori”, navedeno je u saopštenju.

Iz Vlade je saopšteno da je Martin podsjetio na predstojeće irsko predsjedavanje Savjetom Evropske unije u drugoj polovini 2026. godine, istakavši da će proces proširenja biti među važnim prioritetima.

Irska, kako je kazao, snažno podržava politiku proširenja i evropski put Crne Gore i spremna je da pruži svu potrebnu pomoć – kako političku, tako i tehničku – u svim fazama pregovaračkog procesa.

Sagovornici su se saglasili da posjeta potpredsjednika Ivanovića predstavlja značajan podsticaj za unapređenje bilateralnih odnosa, uz zajedničku posvećenost daljem jačanju političkog dijaloga, partnerstva i saradnje u oblastima od zajedničkog interesa.

POVEZANE VIJESTI
IZDVAJAMO
POLITIKA
CRNA HRONIKA
UZ PODRŠKU EUROPOLA U CRNOJ GORI I NJEMAČKOJ SPROVEDENA MEĐUNARODNA AKCIJA

“Pao” i jedan od vođa balkanskog kartela – U Podgorici uhapšen Svetislav Filipović

Evropska AGENCIJA za sprovođenje zakona PREDUHITRILA UPRAVU POLICIJE U IZNOŠENJU INFORMACIJA O DANAŠNJOJ MEĐUNARODNOJ AKCIJI

FOTO – EUROPOL: Uhapšeno 12 osumnjičenih za šverc kokaina i kanabisa

"država bila pretvorena u privatni porodični projekat"

Minić: Prava ušteda bi bila da je Milutin Simović naučio bar jedan strani jezik