“Te večeri, tokom obavljanja redovnih aktivnosti u kampanji, napadnuti smo od strane naoružanih lica. Nakon napada, ta ista lica su nesmetano napustila lice mjesta i prošla pored policijskog punkta bez ikakve kontrole. Nas, žrtve napada, policija je zaustavila i zadržala gotovo pola sata. Taj odnos prema žrtvi i počiniocima bio je jasan pokazatelj kako su tada pojedini segmenti sistema funkcionisali”, naveo je Radović.
Situacija je, kako je dodao, dodatno apsurdna kada se uzme u obzir da je jedno od lica, kasnije uhapšeno zbog sumnji u šverc, tvrdilo da mu je sve “namješteno” navodno zbog sukoba sa mnom.
“Upravo takve konstrukcije i manipulacije pokazivale su do koje mjere su određene strukture bile spremne da iskrivljuju činjenice kako bi zaštitile sebe, a diskreditovale druge”, istakao je on.
Prema njegovim riječima, ovaj slučaj nije usamljen.
“Mnoge situacije iz tog perioda — iz vremena kada su određene kriminalne i političke mreže imale značajan uticaj na institucije, medije i bezbjednosni aparat — tek sada počinju da izlaze na vidjelo. To potvrđuje ono na šta sam godinama ukazivao: da je tokom tadašnjih izbornih procesa postojao duboko ukorijenjen sistem pritisaka, zloupotreba i prikrivanja”, naglasio je Radović.
Istakao je da ni danas nije nepoznato da određeni tabloidni mediji i pojedini političari i dalje ciljano pominju njegovo ime, kao što se dešava i donošenje neobičnih institucionalnih rješenja kada je on u pitanju.
“To dovoljno govori da se nasljeđe starog sistema još uvijek osjeća, iako je njegova moć oslabila. Međutim, uvjeren sam da su procesi ozdravljenja institucija već počeli. Istina, koliko god sporo dolazila, neumitno isplivava. A kako bi rekli naši Paštrovići — “pred zoru se najviše smrzne.” I upravo zato vjerujem da će svi slučajevi, pa i ovaj, biti u potpunosti rasvijetljeni, kako bi javnost jasno vidjela šta se dešavalo i kako je sistem, umjesto da štiti građane, u jednom periodu radio protiv mene i mojih partiskih kolega”, zaključio je on.



















