Vučić se zahvalio svima na veličanstvenom dočeku, prenose “Novosti”.
“Hvala vam na veličanstvenom dočeku. Spustite transparente, hoću da vidim ljude. Ljudi su nam najvažniji. Video sam da ste iz svih krajeva Srbije došli. I iz RS, Sjeverne Makedonije, Crne Gore… hvala vam zbog toga”, kazao je Vučić i dodao:
“Vidio sam da ste iz svih krajeva došli i hvala vam iz toga. I Crne Gore, Makedonije, Bosne… Da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje. Daleke 2012. godine živjeli smo u beznađu. Nije potrebna dubinska analiza, nezaposlenost je bila na rekordnom nivou od 25,9 posto, fabrike su se zatvarale svakoga dana, penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u svijetu. Ni sačuvali ni čuvali ništa. Ćutali smo kada se odvajalo KiM, kada se odvajala Crna Gora. Tražili krivca u svakome samo ne u sebi. I te 2012. kada su ljudi odlučili da mijenjaju te stvari, zatekli smo praznu kasu u kojoj nije bilo ni za isplatu penzija. Za ovih 14 godina smo promijenili mnogo toga. Ne ja, već vi – naveo je Vučić.
Dodaje da su sačuvali mir i slobodu, nezavisnost te zemlje, zaposlili više od 550.000 ljudi u odnosu na tad.
„Donijeli u desetinama milijardi investicija u našu zemlju. Nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. Za 12 godina izgradili smo 651 km autoputeva i saobraćajnica, u prethodnih 70 godina su igradili manje. I to vi gradite građani Srbije. Kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju i nemojte da zaboravite jednu stvar. Ne podrazumijevaju se stvari. Danas penzioneri žive bolje, ali moraju da žive još bolje. I naši radnici i moraće da imaju veće plate. Nikada nisam zadovoljan i uvijek možemo više. Mnogo smo grešaka napravili. Ljudi koje smo postavili a nisu zasluživali vaše povjerenje. Ljudi koji su brinuli o sebi. A ne o vama. U najtežim trenucima smo bili uz zemlju. I u UN smo znali da idemo protiv najmoćnijih sila svijeta i uspjeli smo da pokažemo da slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz“, naveo je on.
U prethodnom periodu, dodaje, Srbija se suočavala se sa velikim izazovima, poplavama, migracijama, koronom, ratovima na Bliskom istoku.
“Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni. Danas je Srbija među najbrže rastućim zemljama u Evropi. Do kraja godine bićemo treći, sledeće godine prvi po stopi rasta. Tako kaže MMF. Danas smo ispred Crne Gore, zahvaljujući teškim reformama kroz koje smo prošli. Ovo je poslednji da se pred ovolikim brojem obraćam kao predsednik. 14 godina vjerno služim svojoj zemlji na svakom mestu i u svakom trenutku. Volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam hteo da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini”, istakao je Vučić.
Naglašava da je prije godinu i po dana pokušano rušenje zemlje.
“Pokušali su spolja da nam unište Srbiju, zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od drugih? Snažnije, jače. Nikada nisu htjeli. Htjeli su Srbiju na koljenima. Fakultete i škole su pretvorile u odbore političkih stranaka. Htjeli su da kažu da nemate pravo da mislite drugačije. Pokušali su da ukinu demokratiju. I nisu za to kriva ta naša djeca. Nisu krivi studenti. Oni su samo naivno povjerovali da oni odlučuju o tome. Bili su igračka u tuđim rukama. Za sve su imali vremena, samo sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu htjeli da razgovaraju. Nema stranca sa kojim nisu razgovarali, samo sa nama nisu htjeli, a mi i danas pružamo ruku i kažemo „1001 put ćemo da vam pružimo ruku, izmanipulisani ste, praštamo vam, ali nismo naivni i nećemo vam zaboraviti jer bi nam se to ponovilo“. Razorili bi nam zemlju, a to više ne smijemo nikome da dopustimo.
Promjene pravimo, dodaje Vučić, sa ljudima koji mogu da donesu promjene na bolje, a ne povratak u prošlost.
Zahvalio se Milanu Kneževiću na podršci
“Najvažnije je šta je to što imamo da ponudimo našim građanima. I zato sam zahvalan i večeras predsjedniku Dodiku što je ovdje i Milanu Kneževiću i ljudima iz regiona. Naša obaveza je da uvijek budemo uz sve građane Srbije i hoću da se zahvalim Mađarima, Bošnjacima i da ih zamolim da razmisle i kažu sebi ko im je izgradio više puteva, bolnica… Za mene je važno da izađem pred vas sa nekoliko stvari”, naveo je Vučić.
Ističe da u budućnost moramo da žurimo.
“Ne možemo da dočekamo. Od avgusta mjeseca će nam biti ljepša i bolja fabrika u Kini, ovakvi roboti proizvodiće se ovdje. Da otvaramo data centre, da obezbijedimo energetski sistem i otvaramo nove gasne elektrane, male nuklearke jer će struja biti najvažnije dobro u našoj zemlji. Da po svaku cijenu čuvamo vojnu neutralnost. Da se ponosimo snagom svojih aviona. Svojom vojskom, policijom. Tada ste slobodni. Tada znate da ste uvijek sposobni. Vidjećete sjutra snagu svoje vojske”, poručio je Vučić.
Prema procjenama MUP-a Srbije, skupu prisustvuje više od 200 hiljada ljudi.
Vučićev moto: Ujedinjena Srbija
Najavio je svoju ostavku.
“Za nekoliko nedelja podnijeću ostavku. Rekao sam predsjedniku i rukovodstvu SNS da ću još na sledećim izborima pomoći da dobijemo narodno povjerenje i da sve o čemu sam govorio možemo da ostvarimo u naredne 4 godine. Moj predlog je bio, a oni su prihvatili, da se naša lista, pobjednička lista na predstojećim izborima zove “Ujedinjena Srbija”, to je najljepši moto koji možemo da imamo. Ništa ljepše ne postoji – naveo je on.











