"Kavački klan revitalizovan"

Abazović za ADRIU: Crna Gora je dotakla dno, ljudi sa potjernica oblikuju javno mnjenje

Predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović rekao je večeras da se niko prije njega nije institucionalno bavio švercom cigareta i razbijanjem narko-kartela. On je, gostujući u emisiji Fakti sa Jelenom Novaković na Adria televiziji, rekao da misli da nisu džabe krečili.
Foto: Adria

“Uporedite kolike su bile zaplijene cigareta i kokaina tokom 43. i ove sada Spajićeve vlade”, rekao je Abazović i prokomentarisao da se vraćamo na “gramažu iz 2013. godine, po 20 grama, 50”.

“Kavački klan se vratio”

Pojasnio je kako funkcioniše kriminalna hobotnica.

“Ima krak koji ide u privatni biznis, krak koji ide prema državnim institucijama, medijima, NVO sektoru, univerzitetskim profesorima… Iznenadićemo se, još nije sve izašlo na vidjelo”, rekao je Abazović.

Ocijenio je da je Kavački klan revitalizovan.

“Potpuno se vratio, imaju portparola… Crna Gora je dotakla dno”, rekao je Abazović.

Ljudi sa potjernica oblikuju javno mnjenje.

“To se zove – dotaći dno”, istakao je predsjednik GP URA.

Foto: Adria

Govoreći o navodnim onlajn javljanjima osuđenog Miloša Medenice, rekao je da je “Medeni dao praksu” i da sjutra može tako i “Marko Marković”.

“Govorim o fenomenima, a Vlada o akutnim pojavama – je li to deepfake, je li… Koga to zanima? I evo pokazalo se da su lagali ljude da je deepfake… Vjerovatno nije deepfake, jer se čovjek pojavljuje svaka tri-četiri dana”, dodao je i naglasio da ovoga nije bilo za vrijeme DPS-a.

“Obećao sam da mafija neće vladati Crnom Gorom”

Odgovarajući na pitanje voditeljke da li dobija prijetnje, rekao je da je sam birao posao i temu, da ima institucionalnu zaštitu…

“Dao sam riječ građanima 30. avgusta 2020. da mafija neće vladati Crnom Gorom. Mislim da sam riječ održao i da sam uradio mnogo više nego što sam očekivao”, kazao je Abazović.

Kada je promijenjena vlast, istakao je, nekadašnji šef Uprave policije Veselin Veljović bio je jedan od rijetkih koji je, nakon sastanka sa njim, pristao da podnese ostavku.

“Za razliku od Zorana Lazovića, koji se pravio da je sve regularno”, dodao je.

O prodaji Aerodroma: “Cilj da zlatna koka ode”

Govoreći o zastari u slučaju Telekom, rekao je da podržava da se on reaktivira.

I danas, kazao je, prodajemo velike državne resurse.

“I danas imamo na stolu prodaju Aerodroma Crne Gore. Ista stvar – da zlatna koka ode u Južnu Koreju, Luksemburg ili Francusku… Da odu resursi građana Crne Gore, da neki političari uzmu neku proviziju, da im daju stan u Dubaiju ili negdje drugo i svi ti koji su uzeli srećni, svi zadovoljni, a građani da žive u siromaštvu”, kazao je lider Ure.

Ko vraća DPS?

DPS, ocijenio je, vraća ponašanje nove većine.

“Povratak DPS-a, kao imena, je nebitan. Važni su maniri, šta rade, šta je politika… Politika vlade Milojka Spajića je politika DPS-a – rasprodaj imovinu, ujak, tetka, strina, sve netransparentno, zatvori sjednice za javnost, nema ugovora za ovo, ono”, rekao je Abazović.

Kada je u pitanju Podgorica, kako je kazao, sama se većina raspala.

“Nije neočekivano, jer je nastala na prevari”, dodao je Abazović.

Istakao je da je bilo logično da opozicija podrži Srđana Perića za predsjednika Skupštine Glavnog grada.

“Mi smo imali stav – protiv prinudne uprave. Imamo dogovor i trudimo se da ga ispoštujemo – čekamo naredne izbore. Na svim nivoima čekamo naredne izbore. Neka narod gleda kako se sve raspada”, zaključio je Abazović.

Kako je istakao, kad neko kaže: “Vraćate DPS”, taj je, zapravo, najveći DPS-ovac.

Sada, dodao je, Vlada, gdje učestvuje i Narodna srpska demokratija, između ostalog, završava poslove DPS-a.

“Je li završen Sveti Stefan? Je li to posao DPS-a? Tu je vlasnik, na papiru, Statis, a ko je iza toga – Milo Đukanović. A kad izađu neki mejlovi kako se to dogovaralo, koji treba da izađu u nekom narednom periodu, hoće li onda neko iz Nove srpske demokratije – pošto su oni kao: “Ne, ne, mi smo protiv DPS-a”, hoće li reći: “E, mi ovo nismo znali, mi sad nismo za, mi ćemo da povučemo ovu odluku”, upitao je Abazović i poručio da vladajuća većina na državnom nivou vraća DPS.

Podijelite članak
guest
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Popularni
viši sud u podgorici potvrdio još jednu optužnicu sdt-a

UBISTVO Dalibora Đurića u Spužu: Sudiće Popoviću, Miliću i Kaluđeroviću

Optužnicom su obuhvaćeni i odbjegli Boban Milić i Nenad-Neno Kaluđerović. Specijalno državno tužilaštvo tereti Popovića i Milića da su, kao saizvršioci, počinili krivično djelo...
17:16
u roku policijska akcija

Uhapšen Martin Janković iz Bara

Portal Adria saznaje da je Janković, koji je u policijskoj evidenciji označen kao bezbjednosno-interesantna osoba, uhapšen zbog nasilja u porodici....
15:02
VIŠI SUD U PODGORICI JOŠ NIJE ODLUČIO O PREDLOŽENOM JEMSTVU JEDNOG OD OPTUŽENIH ZA ŠVERC CIGARETA

Vlasnik apoteke “Petanović” za slobodu nudi 15.000 keša i 823.000 eura u nekretninama

"Prijedlog je upućen Specijalnom državnom tužilaštvu na izjašnjenje. Nakon što sud dobije to izjašnjenje, odlučiće o prijedlogu okrivljenog“, kazala je...
18:15
novi slučaj u podgorici

Policajcu Ivanoviću zapaljena dva vozila i kvad

Nadzorne kamere na kući Ivanovića, navodno, snimile su dvije maskirane osobe kako podmeću požar. "Ne zna se još o kome je...
10:44